Tomáš Třetina přesvědčil pozitivní kampaní

Druhé kolo voleb do třetiny Senátu vyhrál Tomáš Třetina, starosta Moravského Krumlova, kandidát TOP 09 s podporou široké koalice stran.

Třetina zvítězil přesvědčivě s náskokem přes 1700 hlasů nad znojemským starostou Groisem. Výrazné vítězství připsali Třetinovi voliči i přímo ve městě Znojmě.

Je skvělé, že Tomáš Třetina je ten, který bude reprezentovat a hájit zájmy našeho regionu. Tento echtovní Moravák, milující svůj kraj, bude v Senátu určitě vidět a slyšet. Je pozitivní, že voliči za Znojemsko posílají do Prahy jednak osobnost a zároveň aktivního člověka, který rozjede komunikaci mezi obcí, krajem a vládou. A v neposlední řadě se za něj nemusí stydět.

Voliče Tomáše Třetiny neodradila ani tzv. „tvrdá“ kampaň, jak ji sám označil jeho protikandidát, který se nezdráhal vytáhnout třeba již omšelou uprchlickou kartu. To odporovalo Groisovým původním vyjádřením o spojování. Nekorektní vedení kampaně sjednotilo protikandidáty Třetiny z prvního kola a vyústilo v jeho podporu. V povolebním vyjádření chce Grois „zasypávat příkopy, které vyhloubila tvrdá volební kampaň“. Je to ale dostatečná sebereflexe znojemského starosty?

V této souvislosti je třeba připomenout právě ten fakt, že Třetina získal přímo ve Znojmě, kde stojí v čele radnice už deset let Grois (jako místostarosta nebo starosta), o téměř tisíc voličských hlasů více. Proto je na místě otázka, zda bude po tomto volebním extempore pozice znojemského starosty tak neprůstřelná.

Vítězství Tomáše Třetiny je důkazem, že u voličů vyhrála pozitivní kampaň.

Jiří Padalík

Podělit se s přáteli