Bude v parku na Loucké opět sportovní hřiště?

Někteří z nás si pamatují časy, kdy část parku na Loucké ulici patřila sportu a pohybovým aktivitám, kdy zde bylo hřiště pro míčové hry. Nyní je plocha zatravněná a nevyužívaná.
 
Nebylo by fajn, kdybychom všichni opět měli možnost zahrát si nohejbal nebo třeba badminton ve stínu stromů právě v této lokalitě?
 
My Znojmáci jsme jednoznačně pro.
 
Za poslední dekády ve Znojmě citelně ubylo prostoru pro venkovní sporty, často ve prospěch staveb, jako je třeba parkoviště.
 
Současná podoba plochy bývalého sportovního hřiště v parku na Loucké ulici
 
Chceme to změnit.
 
Proto vám chceme představit nápad Jiřího Cola, studenta gymnázia, který vypracoval návrh projektu na realizaci nového sportovního multifunkčního hřiště v parku na Loucké. Projekt bude v případě úspěšného ověření realizace ze strany radnice zařazen do participativního rozpočtu Tvoříme Znojmo.
 
Hřiště bude mít následující parametry:
  • Hřiště bude kompletně vybaveno a přizpůsobeno tak,a by se zde dala hrát kopaná, tenis, nohejbal, volejbal a basketbal
  • Rozměry 34 x 17 metrů
  • Povrch bude tvořit umělá tráva vysoká 20 mm
  • Hřiště bude opoceno do 1 metru nad zemí fošinkami a zbylý prostor vyplní poplastované pletivo nebo síť
Vizualizace podoby budoucího hřiště
 
Jelikož mohou návrhy projektů do participativního rozpočtu podávat pouze dospělé osoby, formální záštitu nad Jirkovým projektem převzal náš kolega, gymnaziální pedagog, Jiří Padalík.
 
Jestli se hřiště skutečně postaví, nebo ne, bude záležet především na vás. O projektu budete moct hlasovat od 6. září. Pokud návrh získá dostatečnou podporu ze strany veřejnosti, hřiště se stane skutečností. O zahájení hlasování vás budeme včas informovat.
 
Znojmáci
Podělit se s přáteli