Do Senátu volím slušnost a pracovitost. Volím Třetinu

Jedním ze dvou postupujících kandidátů do druhého kola voleb do Senátu Parlamentu ČR za znojemský okres je vedle starosty Moravského Krumlova Tomáše Třetiny znojemský starosta Grois. Ten se snaží dlouhodobě vzbudit dojem politika, který řeší úplně všechno, všemu rozumí a je nepostradatelný.  Tento dojem vzniká nejen díky vlivu lokálních tiskovin, ve vlastnictví jemu blízkých osob a jeho rodiny, ale i díky starostovým účtům na sociálních sítích, kde především prostřednictvím svých PR poradců buduje obraz člověka dávající najevo svou důležitost.

Selfíčková masáž, kde se starosta snaží být středem dění, klíčem ke každému problému a mužem, který si ví vždy rady, není nic jiného než laciná nabídka povrchních a rychlých řešení, bez ohledu na důsledky a principy. Navíc je na hranici nevkusu, mnohdy k pousmání či k pláči. K ilustraci – starosta se stará o obchvat, jehož úspěšné dokončení nemůže ovlivnit, otevírá nový obchod se zmrzlinou a prodejnu makronek. Na hodech se kochá kroji a nasává atmosféru, bere paličky a sedá k cimbálu, je v porotě „Gulášparty“. Ráno je v gymu, aby rozdrtil svého politického protivníka, převaluje těžkou pneumatiku. Ano, s šálkem dobré kávy, pohárem zmrzliny nebo decánkem bílého či červeného je tento bizár ještě skousnutelný.

Přes čáru však jsou v politice podpásové útoky na protikandidáta, které se nyní objevují ze strany starosty Groise. Je evidentní, že pan Grois naráží na velký problém. Podpora drtivé většiny kandidátů z prvního kola směřuje k Tomáši Třetinovi, který se na rozdíl od Groise rozhodl vést kampaň slušně a férově, což byl pro nepostupující kandidáty rozhodující faktor v podpoře krumlovského starosty. Naopak kampaň Groise proti ostatním kandidátům odporuje jeho proklamacím, že chce lidi sjednocovat. Je konfrontační, osočující, vyvolávající záměrně strach a paniku. Taková kampaň je jednoznačně nekorektní.

Použiji slova starosty Groise z jeho pamfletu: „Tohle je potřeba zarazit!“ Proto přijdu k volbám ve druhém kole a vy přijďte také. Podpořme společně vizi, pracovitost, zkušenost a SLUŠNOST.

Podpořme Tomáš Třetinu.

PS: Nedávno mě zaujal citát blogera Petra Mazáka: „Neschopného politika poznáte tak, že říká: Nevolte ostatní, protože by mohli udělat tamto.“ Přikládám proto vyjádření obou kandidátů pro Znojemský Deník, kde měli stručně uvést, proč by voliči měli volit právě je. Věřím, že další obrázek už si uděláte sami.

Tomáš Třetina
Protože Znojemsko potřebuje odhodlaného senátora, který má širokou podporu stran, hnutí, ale i osobností. Spolupráce, o kterou se opírám já, je klíčová pro to, abych mohl pomoci projektům, které tu stojí, jako je obchvat Znojma nebo záchrana Louckého kláštera. Když se povedlo se zámkem v Krumlově, půjde to i jinde. Rád bych všechny požádal o hlas, protože můj program oslovil lidi jak ve Znojmě, kde jsem první kolo vyhrál, tak na našem venkově. Je to pro mě závazek. Slibuji, že o Znojemsku i v Praze bude slyšet. Nezapomeňte prosím, že žádné lísky nepřijdou domů. Volby ale přesto v pátek a v sobotu jsou a vše dostanete ve volební místnosti.

Jan Grois
Milí voliči, pokud chcete, aby Znojemsko v Senátu reprezentovala TOP 09 zastoupená člověkem, který souhlasí s povinnými kvótami pro přijímaní migrantů a souhlasí se zrušením české měny v době, kdy by přechod na Euro ohrozil nízkopříjmové skupiny, jako jsou matky samoživitelky nebo senioři, volte Třetinu. Pokud s těmito nesmysly nesouhlasíte, pokud chcete mít v Senátu nadstranického kandidáta, který hájí zájmy všech a ne jen TOP 09, dejte hlas Janu Groisovi. Přijďte k volbám. Váš hlas bude potřeba.

Podělit se s přáteli