Jmenuji se Bert Bartas, je mi 47 let, bydlím se svojí rodinou v širším centru Znojma a pracuji jako lékař s devatenáctiletou praxí, se specializovanou způsobilostí v oborech pediatrie a praktické lékařství pro děti a dorost a zároveň jako manažer zastoupení značky vysoce specializovaných  medicínských prostředků pro Českou republiku a Slovensko. Od založení strany Svobodní jsem jejím příznivcem a nyní už i členem. Jako koordinátor Svobodných pro oblast Znojemska jsem tak byl spoluzakladatelem “Znojmáků.”

Jsem rodilý Znojmák a ve Znojmě, kde jsem zatím prožil většinu svého života, a ve Znojmě zřejmě zůstanu celý svůj další život, a proto mám eminentní zájem na tom, aby se tady všem Znojmákům žilo dobře. Znojmo je druhé největší město Jihomoravského kraje – ale nevypadá na to v určitých ohledech – ani tak není v okolí vnímáno, schválně se na to zkuste někoho mimoznojemského zeptat. Chci, aby se ve Znojmě spojovaly výhody “velkého malého” města. Dostatečná nabídka možností bydlení za odpovídající zaplatitelnou cenu, pracovní příležitosti a žijící komunita, ale na druhou stranu klidné, bezpečné a pohodlné pro procházející chodce, pro maminky s dětmi a kočárky, bez dopravních problémů pro řidiče a s dostatkem míst k zaparkování aut, postavení kol, vyvenčení čtyřnohých přátel…

Mojí zásadou je: “Žít a nechat žít”. Každý má mít možnost žít co možná nejvíce podle svého. Protože každý jsme jiný, máme různé zájmy. Žít ohleduplně vedle sebe, bez averzí, s pochopením pro druhé. Chodci i řidiči, cyklisté i pejskaři… bez nadbytečných plošných nažízení, příkazů a zákazů, které otravují náladu. Naopak s dostatečnou infrastrukturou pro všechny skupiny obyvatel, tak aby se vzájemně jejich zájmy zbytečně nekřížily a minimalizovala se tak případná konfliktnost. Chci ve Znojmě Městskou policii skutečně akční, chránící a pomáhající, tam kde je aktuálně právě nejvíc potřeba. Chci Městský úřad otevřený, přehledný, transparentní a přátelský pro jeho uživatele – tedy nás, občany, o které by mělo jít především.