Jmenuji se Ondřej Rolník, je mi 21 let, pocházím z Přímětic a jsem hrdým Znojmákem. V současné době se věnuji studiu hospodářské politiky a veřejné správy na PEF MENDELU, zároveň však příležitostně pracuji v oboru marketing jako projektový manažer. Mým hlavním koníčkem je, jak se dá čekat, politika a veřejné dění. Po vstupu do strany TOP 09, jsem na podzim roku 2017 po dlouhé době obnovil místní buňku ve Znojmě. Jsem členem komise pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje a místopředseda jihomoravské buňky mládežnické organizace Top Tým, jejímž prostřednictvím se snažím přivést mladé lidi k zájmu o dění ve světě a vyvrátit dogma, že politika je „jen pro starý“. Čas věnuji také hlavně mé nádherné přítelkyni, se kterou již několik let žiji, nebo rozšiřování mé soukromé knihovničky.

Mojí prioritou je zmodernizovat Znojmo, ale ne na úkor starších generací. Město musí být jednoduše použitelné pro všechny. E-government je krokem kupředu, nejen že ulehčí občanům někdy poněkud složitý styk s úřady a od nekonečného čekání ve frontách, ale zprostředkuje a zrychlí celkový a v budoucnu udržitelný rozvoj města. Nebojím se nových, neotřelých, ba odvážných řešení, stejně jako inspirace úspěšnými projekty za hranicemi našeho města. Nebuďme uzavření ve své „bublině“, ale naopak staňme se součástí spletitější, kooperující sítě měst.

Jako člověk ekonomického zaměření vím, jak je zároveň důležité hospodaření radnice s veřejnými zdroji. Je potřeba řádná a správa a revize tohoto hospodaření, vedená přísnou rukou a pod drobnohledem jak odborníků, tak veřejnosti. Jen tak zařídíme, aby Znojmo fungovalo jako „správně promazaný stroj“ – správnou alokací zdrojů, zprostředkovanou školenými a nezaujatými úředníky stejně jako námi, volenými zástupci veřejnosti.

Chci zároveň zajistit město bezpečné, aby si každý z nás užil procházku po našem krásném městě bez jakýchkoliv problémů. Tomuto komplexnímu problému se budu věnovat zodpovědně a s chladnou hlavou. Mimo jiné se zaměřím na fungování bezpečnostních složek a jejich každodenní fungování.