Kvalita života ve Znojmě se podle žebříku propadla na 187. příčku

Znojmo je v aktuálním žebříčku kvality života na 187. místě, a dokonce si oproti minulému roku pohoršilo. Druhé největší město Znojemska, Moravský Krumlov, dosáhl na 116. příčku.

Analytici ze společnosti Deloitte srovnávali různé oblasti života v 206 obcích ČR.

Nelze si nevzpomenout na nedávnou kampaň do senátních voleb, kdy se jeden z kandidátů, Jan Grois, starosta Znojma, ve svém volebním prohlášení zaštiťoval Znojmem a nazýval naše město svou “výkladní skříní“.

Naše město máme rádi a určitě se tu v mnoha ohledech žije dobře, nicméně nadšení pana starosty nesdílíme. Výsledek každoroční analýzy bohužel opět potvrzuje ne zcela fungující správu města, absenci vize a vlastně i nezájem o chod města, kterému jsou ve skutečnosti nadřazovány osobní zájmy některých politiků a vytváření iluzí o jejich práci pro město na sociálních sítích.

Čelní představitelé města bohužel investují nejvíc energie do sebepropagace, ale méně se už zajímají o město a problémy jeho obyvatel.

Jako Znojmáci chceme přispět k tomu, aby město skutečně fungovalo ve prospěch svých občanů. Chceme, aby z našeho města bylo na prvním místě město příležitostí. Tj. město, které nabízí dobré podmínky k bydlení, kvalitní vzdělávání a důstojnou práci pro každého.

Znojmáci

Podělit se s přáteli