MHD ve Znojmě vás pohodlně a rychle doveze až domů

MHD ve Znojmě vás pohodlně a rychle doveze až domů

Nápad, že rozjedeme Znojmo, který jsme využili jako slogan do naší kampaně, vznikl původně v souvislosti s dopravou a MHD ve Znojmě. My to naše Znojmo totiž chceme rozjet doslova a do písmene.

Systém MHD ve Znojmě funguje osm let prakticky beze změn, tak jak ho nastavila radnice v roce 2010. Znojmo sice patří pod jihomoravský Integrovaný dopravní systém, nicméně stále si musíme při každém přestupu kupovat nové jízdenky, protože neexistuje časová jízdenka (pokud nevlastníte průkazku).

To je, jako byste si koupili nové auto, ale jezdili na ojetých pneumatikách.

Těch problémů je více. Městská doprava potřebuje zrychlit, potřebuje výrazně více spojů mimo špičku, a to včetně večerů a víkendů, a musí více jezdit do příměstských částí. S tím vším se musíme co nejdříve poprat a prioritně vyčlenit v rozpočtu města finance na MHD.

Krom výše uvedeného navrhneme jako Znojmáci, aby město pořídilo mikrobusy, které budou úspornější a budou díky tomu moct častěji zajíždět na sídliště a do příměstských částí. To pomůže mimo jiné seniorům a maminkám s malými dětmi, aby se dostali tam, kam potřebují, aniž by byli omezení nevstřícnými intervaly MHD. Rozhodně musíme prodloužit linky do nově zastavěných lokalit, jako je například Cínová hora a oblast zahrádek kolem řeky Dyje a u přehrady, dovést či posílit MHD i do hůře průjezdných oblastí, například k plovárně Louce, kolem Městského divadla, na Masarykovo náměstí nebo k zimnímu stadionu a zavést nové přímé linky, jako mezi Dobšicemi a Příměticemi, aby lidé nemuseli složitě přestupovat.

Podělit se s přáteli