První tři kroky Znojmáků na radnici

První tři kroky Znojmáků na radnici

 

Do voleb jdeme s poměrně komplexním programem, který chceme od října začít realizovat a udělat ze Znojma lepší místo pro život. Dokonce bychom rádi, aby se Znojmo stalo vyhledávanou adresou pro práci i bydlení. To je součást naší vize a věříme, že i přání mnoha Znojmáků.

 

Náš tým se nám podařilo poskládat způsobem, že zahrnuje odborníky z různých oblastí působení. Máme mezi sebou kompetentní a zkušené lidi. Kromě našeho programu bychom proto na radnici rádi přivedli nové tváře, lidi, kteří mají něco za sebou a už mnohokrát dokázali, že dokáží věci posunout dopředu. Rozhodně na radnici přineseme novou energii.

 

Ptáte se, jaké jsou naše priority.

 

Ty nejdůležitější body jsme proto shrnuli do Desatera pro skutečnou změnu. Jak název napovídá, je jich deset. Všechny body mají jedno společné. Kladou důraz na to, aby samotní obyvatelé Znojma mohli určovat, jak bude Znojmo vypadat. Proto chceme rozdat poukázky na vzdělávání, kulturu s aport, namísto netransparentního přidělování dotací vybraným subjektům. Proto zrušíme nesmyslné vyhlášky a necháme lidem volnost, aby své záležitosti dělali po svém. Chceme také vstřícnější městskou policii, ale také zelenější Znojmo, které přeje zdraví a sportu. Ostatně, posuďte sami.

 

To jsou naše priority pro nejbližší volební období.

 

A naše první tři korky na radnici?
1. Vytvoříme tým lidí a začneme pracovat na vizi města příležitostí
2. Pustíme se krok za krokem do realizace našeho Desatera
3. Začneme hledat partnery a zdroje financování pro navrhované projekty

 

Nejprve musíme sestavit tým lidí, skutečných odborníků na různé oblasti rozvoje města, se kterým se postupně dáme do realizace vize Znojma jako města příležitostí. Vize je běh na dlouhou trať. Není to cílový stav, ale směr, kterým se chceme ubírat. A my chceme, aby Znojmo nabízelo lepší příležitosti pro život, vzdělávání i vyšší životní úroveň. To si vyžádá celou řadu opatření a je nejvyšší čas na tom začít pracovat.

 

Další krok bude realizace našeho Desatera. Na jeho realizaci se budeme muset dohodnout s koaličními partnery. Není to pro nás dogma, jednotlivé parametry se mohou v diskusi přizpůsobit tak, aby zlepšili život co největšímu počtu Znojmáků a nikoho zbytečně nepoškozovali. Desatero je pro nás způsob uvažování a jeho jednotlivé body jsou jeho přirozeným naplněním.

 

Třetí zásadní krok je najít správné partnery pro realizaci vize, ať už jsou to odborníci z akademické sféry, experti z praxe, firmy, partnerská města nebo zahraniční organizace a regiony. Toto je velmi důležitý krok, protože pouze díky silným partnerům můžeme se Znojmem pohnout. Musíme se také otevřít novým trendům a zahraničí, abychom dostali Znojmo na nejvyšší možnou úroveň. A s tím souvisí samozřejmě peníze. Znojmo má sice poměrně velký rozpočet, aktuálně kolem tři čtvrtě miliardy, nicméně peněz není nikdy dost a my se rozhodně nechceme spoléhat na běžné příjmy z rozpočtu, ani nechceme utrácet rezervy z prodeje bytů. Peníze budeme hledat na všech frontách a bude to jedna z našich priorit.

 

Jdete do toho s námi?

 

5. a 6. října spolu rozjedeme Znojmo!

 

Podělit se s přáteli